Super Liga Judo 2017 – turniej w Kobierzycach.

Opublikowano: 25/05/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W  dniach 20-21.05.2017 w Kobierzycach został rozegrany turniej judo, w ramach kolejnej edycji Super Ligi Judo.

W pierwszym dniu rywalizowali ze sobą Juniorki i Juniorzy Młodsi oraz Amatorzy i Mastersi.  Nasz Klub reprezentowali :Pan Paweł Moszczyńki i Przemysław Ćwiek (trener). Pan Paweł był najstarszym zawodnikiem turnieju. W wieku 66 lat podejmował równą walkę z młodszymi od siebie, nawet o  40 lat rywalami ! Formuła zawodów nie przewidywała podziału wiekowego. Pan Paweł w kategorii wagowej do 73 kg zajął 5 miejsce, Pan Przemek uplasował się na 3 miejscu  w kategorii do 81 kg.

Drugi dzień to rywalizacja Dzieci, Młodziczek i Młodzików. Ponad 600 zawodników walczyło na 5 matach przez cały dzień. Nasi Zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając poszczególne miejsca w danych kategoriach wagowych i wiekowych, w szczególności:

I miejsca: Patrycja Dudek, Nikola Janicka, Julia Staniecka, Dawid Tymczyszyn,
II miejsca: Krystian Rabenda, Filip Miksiewicz, Zuzanna Kazusek, Dorian Góra, Maja Traczyk,
III miejsca: Kornel Ponikowski, Mateusz Tymczyszyn, Piotr Kazusek, Julian Replin,
IV miejsca: Alicja Dzięgowska, Tymoteusz Góra, Daniel Książek,
V miejsca: Grzegorz Kieszkowski i Ada Kamińska.


Na chwilę obecną nasz Klub w rankingu zajmuję 17 miejsce ze 104, 5 pkt.

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Podsumowując Turniej w Kobierzycach w kilku słowach: był on dla nas bardzo udany. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, a coraz wyższa frekwencja na Super Lidze Judo świadczy o wzroście popularności judo, i co raz wyższym poziomie Uczestników tych zawodów.

Kolejny start za nami –   jesteśmy bogatsi o nowy bagaż doświadczeń, który z pewnością zaowocuje w przyszłości !