Super Liga Judo 2017 – turniej w Kobierzycach.

Opublikowano: 25/05/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W  dniach 20-21.05.2017 w Kobierzycach został rozegrany turniej judo, w ramach kolejnej edycji Super Ligi Judo.

W pierwszym dniu rywalizowali ze sobą Juniorki i Juniorzy Młodsi oraz Amatorzy i Mastersi.  Nasz Klub reprezentowali :Pan Paweł Moszczyńki i Przemysław Ćwiek (trener). Pan Paweł był najstarszym zawodnikiem turnieju. W wieku 66 lat podejmował równą walkę z młodszymi od siebie, nawet o  40 lat rywalami ! Formuła zawodów nie przewidywała podziału wiekowego. Pan Paweł w kategorii wagowej do 73 kg zajął 5 miejsce, Pan Przemek uplasował się na 3 miejscu  w kategorii do 81 kg.

Drugi dzień to rywalizacja Dzieci, Młodziczek i Młodzików. Ponad 600 zawodników walczyło na 5 matach przez cały dzień. Nasi Zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając poszczególne miejsca w danych kategoriach wagowych i wiekowych, w szczególności:

I miejsca: Patrycja Dudek, Nikola Janicka, Julia Staniecka, Dawid Tymczyszyn,
II miejsca: Krystian Rabenda, Filip Miksiewicz, Zuzanna Kazusek, Dorian Góra, Maja Traczyk,
III miejsca: Kornel Ponikowski, Mateusz Tymczyszyn, Piotr Kazusek, Julian Replin,
IV miejsca: Alicja Dzięgowska, Tymoteusz Góra, Daniel Książek,
V miejsca: Grzegorz Kieszkowski i Ada Kamińska.


Na chwilę obecną nasz Klub w rankingu zajmuję 17 miejsce ze 104, 5 pkt.

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Podsumowując Turniej w Kobierzycach w kilku słowach: był on dla nas bardzo udany. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, a coraz wyższa frekwencja na Super Lidze Judo świadczy o wzroście popularności judo, i co raz wyższym poziomie Uczestników tych zawodów.

Kolejny start za nami –   jesteśmy bogatsi o nowy bagaż doświadczeń, który z pewnością zaowocuje w przyszłości !


        

Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa.

Opublikowano: 03/04/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Z życia klubu

 

W dniu 1.04.2017r. ekipa UKS „Jedenastka” wzięła udział w Charytatywnym Nocnym Biegu dla Alexa. W sumie wystartowało nas trzynaście osób 🙂 – zawodnicy: Julek, Maciek i Grzesiek, rodzice naszych klubowiczów i mastersi: Asia, Agnieszka, Sylwia, Karolina, Ewelina, Paweł, Krzysiek, Radek oraz trenerzy: Paweł i Przemek.

Charytatywny Nocny Bieg dla Aleksa - start.

Charytatywny Nocny Bieg dla Aleksa – start.

W biegu wzięli udział biegacze jak i narciarze. Do pokonania była trasa od Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle, licząca 5 km. W blasku czołówek dobiegliśmy do mety, gdzie czekała nas gorąca herbata i poczęstunek. W schronisku Orle odbył się również pokaz tańca z ogniem, w którym czynny udział wziął Grzesiek 🙂
Szczytny cel, wspaniała atmosfera i klimat! Cieszymy się, że choć po części mogliśmy wspomóc Alexa – trzymamy za Ciebie kciuki Alex! Dziękujemy Uczestnikom za udział i super towarzystwo. Do zobaczenia za rok 🙂

 Zamiast medalu był własnoręcznie strojony i wypiekany piernik.

Zamiast medalu był własnoręcznie strojony i wypiekany piernik.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Bieg Piastów.


        

Super Liga Judo – Turniej w Sobótce

Opublikowano: 14/03/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 12.03.2017r., reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego ” Jedenastka” z Jeleniej Góry, w składzie 20 zawodniczek i zawodników, wzięła udział w pierwszym turnieju tegorocznej edycji Super Ligi Judo, rozgrywanym w Sobótce. Na 6 matach, przez cały dzień, rywalizowało ze sobą blisko 850 uczestników zawodów, w rocznikach 2003-2010. Dla wielu naszych judoków był to debiut – i w to jakim stylu! W poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

– I miejsca – Patrycja Dudek, Filip Miksiewicz, Dorian Góra, Nikola Janicka, Dawid Tymczyszyn, Piotrek Kazusek, Krystian Rabenda i Julin Ćwiek

– II miejsca – Julia Staniecka, Daniel Książek, Maja Traczyk, Alicja Dzięgowska,

– III miejsca: Maciek Ćwiek ( w kategorii Młodzików), Maja Traczyk, Olivier Sadowski, Mateusz Tymczyszyn, Zuzanna Kazusek,Tymoteusz Góra,

– IV miejsca : Grzegorz Kieszkowski ( w kategorii Młodzików), Julek Replin i Kornel Ponikowski.

Maja Traczyk jako debiutantka wystartowała w dwóch kategoriach wagowych : cięższej, gdzie zdobyła III miejsce i w swojej wadze, gdzie zdobyła II miejsce.

Ciekawą sytuację miał Maciek Ćwiek, który podobnie jak jego rywale miał dwie zwycięskie walki i jedną przegraną. W takiej sytuacji o przyznanym miejscu decyduje ważenie. Najlepszy wynik uzyskuje najlżejszy zawodnik. Dla jego brata Juliana Ćwieka było to czwarte pierwsze  miejsce w rozegranych dotychczas  5 turniejach Super Ligi Judo ( raz zajął drugie miejsce). Fenomenalną technikę pokazał Dorian Góra, który dosłownie rozgromił wszystkich swoich przeciwników  na macie. Mistrzem Seoi-nage został Filip Miksiewicz, który tym rzutem wygrał wszystkie walki przed czasem.  Patrycja Dudek  w ostatniej walce rzuciła przeciwnika na ippon, którego nie powstydziłby się zawodnik na Pucharze Świata! Wielką dojrzałością w walce wykazali się Piotr Kazusek i Krystian Rabenda, którzy nie dali szans swoim rywalom. Wspaniały debiut miała Nikola Janicka i Dawid Tymczyszyn.

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce - Rozpoczęcie

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce – Rozpoczęcie

Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich naszych Zawodniczek i Zawodników za hart ducha i wolę walki . Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom – naszym największym Kibicom i Partnerom – za wsparcie i pomoc. Przed klubem w maju, kolejny start w  Super Lidze Judo.

 

 


        

Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci – wyniki.

Opublikowano: 30/01/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 29.01.2017r.  obył się Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci. Udział w rywalizacji sportowej wzięło 27 zawodniczek i zawodników UKS „Jedenastka”. Na sali gościliśmy Rodziców i Krewnych oraz Sympatyków naszego klubu.

Turniej wsparł TAURON Ekoenergia – wytwórca zielonej energii. Spółka (należąca do Grupy TAURON) z siedzibą w Jeleniej Górze posiada elektrownie wodne i wiatrowe
w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim. TAURON Ekoenergia wielokrotnie dała się poznać jako firma odpowiedzialna społecznie, jest m.in. pomysłodawcą i fundatorem Sal Przyrody – 29 dydaktycznych sal do nauki przyrody w szkołach podstawowych – ale jak widać – nie zapomina tez o rozwoju fizycznym najmłodszych.

Noworoczny Turniej Judo i Tauron Ekoenergia

Noworoczny Turniej Judo i Tauron Ekoenergia

W swoich grupach wagowych i wiekowych nasi podopieczni zajęli następujące miejsca na podium:

miejsce I – Patrycja Dudek, Maja Traczyk, Tymoteusz Piątkowski, Lena Sadowska, Dawid Tymczyszyn, Olivier Sadowski, Filip Miksiewicz, Piotrek Kazusek, Dorian Góra i Maciek Ćwiek,

miejsce II – Kacper Laska, Maja Traczyk (startowała w dwóch grupach), Mateusz Tymczyszyn, Kornel Ponikowski, Piotr Krypner, Tymotusz Góra, Ala Dziękowska, Krystian Rabenda,

miejsce III – Ziemowit Weigel, Borys Olton, Ala Piątkowska, Mateusz Staniecki, Adrianna Kamińska, Nikola Janicka, Julka Staniecka, Julek Replin, Maciek Krypner oraz Grzegorz Kieszkowski.

Judocy UKS „Jedenstka” wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki.

Dziękujemy Zawodniczkom i Zawodnikom za udział w turnieju, Rodzicom i Kibicom za wsparcie, jeszcze raz firmie TAURON EKOENERGIA bez której nie odbyłby się zawody, Miastu Jelenia Góra i Parkowi Sportowemu Złotnicza, w szczególności Panu Matueszowi Bubinowi za przychylność i super współpracę, Panu Tadeuszowi Dobrowolskiemu, Bartkowi Podkańskiemu i firmie TRAMP za wypożyczenie sprzętu gastronomicznego, i za wspaniałe wypieki Pani Ewelinie Rabenda oraz Joannie Wiszniewskiej – Kazusek. Dziękujemy Dominikowi Lewińskiemu, który pełnił funkcję sędziego technicznego podczas turnieju !

Zarząd Klubu, Trenerzy: Adam Finster, Paweł Dudek i Przemek Ćwiek


        

Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci 2017

Opublikowano: 25/01/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Komunikaty i ogłoszenia

 

Zapraszamy zawodniczki i zawodników wraz z Rodzicami na Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci, który odbędzie się w dniu 29.01.2017w sali nr 26, na terenie Parku Sportowego Złotnicza, w Jeleniej Górze.  Zawody rozegrane zostaną według następującego harmonogramu: godz. 10.00 – 10.30 – rejestracja, godz. 10.30 – rozpoczęcie turnieju i walki.
Turniej wspiera TAURON Ekoenergia – wytwórca zielonej energii. Spółka (należąca do Grupy TAURON)  z siedzibą w Jeleniej Górze posiada elektrownie wodne i wiatrowe
w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim. TAURON Ekoenergia wielokrotnie dała się poznać jako firma odpowiedzialna społecznie,  jest m.in. pomysłodawcą i fundatorem Sal Przyrody – 29 dydaktycznych sal do nauki przyrody w szkołach podstawowych – ale jak widać – nie zapomina tez o rozwoju fizycznym najmłodszych. Dziękujemy!

 

TAURON EKOENERGIA

TAURON EKOENERGIA

 

UKS Jedenastka

UKS Jedenastka


        

Podsumowanie roku 2016.

Opublikowano: 14/01/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Z życia klubu

 

13.01.2017r. obył się trening Starszej Grupy, na który zostali zaproszeni Rodzice. Celem spotkania było podsumowanie osiągnięć sportowych naszych zawodników w roku 2016, oraz pokazanie nabytych przez ten okres umiejętności judoczek i judoków UKS Jedenastka. Pomimo niesprzyjającej aury w postaci obfitych opadów śniegu, frekwencja dopisała 🙂 Po godzinnym treningu i prezentacji różnych technik judo, podsumowaliśmy okres startów Klubowiczów jeleniogórskiej „Jedenastki”. Specjalnymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi wyróżnieni zostali:
– w kategorii dzieci młodsze: Zuzia Kazusek, Piotrek Kazusek, Julek Replin, Maciek Krypner i Krystian Rabenda,
– w kategorii dzieci starsze: Tymek i Dorian Góra, Daniel Książek, Filip Miksiewicz, Dominik Adamczyk oraz Julek Ćwiek,
– w kategorii młodzicy: Grzesiek Kieszkowski i Maciek Ćwiek. Pozostali judocy otrzymali klubowe bluzy i koszulki.

Starsza Grupa UKS Jedenastka

Starsza Grupa UKS Jedenastka

 

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy, nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy – to był bardzo trudny i zarazem pracowity rok!. Pragniemy serdecznie podziękować firmie CODE TWO z Jeleniej Góry oraz Panu Sławomirowi (na jego życzenie chciał pozostać anonimowy), którzy przyczynili się do zakupu sprzętu sportowego i nagród dla naszych podopiecznych:-) Dziękujemy Rodzicom za ich zaangażowanie, przychylność i sympatię.

Zarząd Klubu i Trenerzy

UKS Jedenastka

UKS Jedenastka


        

IV Mikołajkowy Bieg Sprawnościowy

Opublikowano: 22/12/2016 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

17 grudnia b.r. zawodnicy z młodszej grupy, w składzie: Oliwier i Lena Sadowscy, Kuba Rajkowski, Aurelia Przybytek, Kornel Ponikowski,Borys Olton, Matuesz i Dawid Tymczyszyn – reprezentowali nasz klub na IV Mikołajkowym Biegu Sprawnościowym organizowanym w SP nr 11, przez kluby Shidokan Jelenia Góra oraz KKS Jelenia Góra. Na starcie stanęły dzieci w wieku od 4 do 9 lat. W turnieju zwycięstwo było sprawą drugorzędną – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy

Zawodnik UKS Jedenastka w akcji

Zawodnik UKS Jedenastka w akcji


        

Strona internetowa UKS Jedenastka

Opublikowano: 18/12/2016 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Bez kategorii

 

Z przyjemnością informujemy, że  została uruchomiana strona internetowa naszego Klubu. Chcielibyśmy podziękować firmie GOCONVERT z Jeleniej Góry, która  charytatywnie wykonała ogromną pracę związaną z projektem strony,  jej oprawą  i funkcjonowaniem w sieci. W tym miejscu nasze ogromne podziękowania należą się także Panu Marcinowi Rajkowskiemu za pomoc techniczną.

Prezentujemy również logo naszego Klubu. Powstało w oparciu o  pomysły naszych zawodników, którzy nadsyłali projekty do września 2016r.  Łączy ona wszystkie motywy, które  przewijały się w nadsyłanych grafikach: Judo, Jelenią Górę oraz Karkonosze.

UKS Jedenastka

UKS Jedenastka


        

Zakończenie sezonu Super Ligi Judo 2016 – turniej w Strzelinie

Opublikowano: 28/11/2016 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

Jesteśmy już po turnieju w Strzelinie  Ostatnie zawody rozegrane w dniu 20.11.2016r.,  zamykające tegoroczny sezon Super Ligi Judo, za nami. Jak zwykle, dobra organizacja, atrakcyjna formuła, przyciągnęła kluby z Dolnego Śląska oraz województw ościennych. Nasi zawodnicy zasługują na pochwały!

Dwutygodniowy okres ciężkich treningów przyniósł efekty, i w swoich kategoriach wagowych i wiekowych zajęliśmy następujące miejsca:
I miejsce – Daniel Książek,
II miejsca – Julian Ćwiek, Dorian Góra, Tymoteusz Góra, Piotr Kazusek, Zuzia Kazusek, Krystian Rabenda,
III miejsca – Filip Miksiewicz, Julek Replin,
IV miejsca – w młodzikach: Maciek Ćwiek i Grzegorz Kieszkowski, w dzieciach – Maciek Krypner.

Daniel Książek na I miejscu. Turniej judo w Strzelinie.

Daniel Książek na I miejscu. Turniej judo w Strzelinie.


Gratulujemy naszym judokom, dziękujemy Rodzicom i Organizatorom

Zapisz

Zapisz


        

Turniej Judo w Kobierzycach

Opublikowano: 28/11/2016 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

6 listopada b.r.  braliśmy udział w turnieju w Kobierzycach. To już trzecia edycja zawodów w ramach tegorocznej Super Ligi Judo. Ponad 700 zawodników – dzieci i młodzików, niemal przez cały dzień rywalizowały ze sobą na 6 matach.

Nasi judocy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli : I miejsca – Piotr Kazusek i Julian Ćwiek. II miejsce zajął debiutant Julian Replin.
Z kolei na III pozycjach uplasowali się : Zuzia Kazusek, Tymoteusz Góra, Krystian Rabenda, Filip Miksiewicz, Maciej Ćwiek i Grzegorz Kieszkowski. IV miejsce zdobyli: Dorian Góra, Daniel Książek oraz Maciej Krypner.
Dla Julka Ćwieka było to już trzecie z rzędu pierwsze miejsce (Oleśnica, Sobótka i Kobierzyce) !

 

Julek Ćwiek na I miejscu. Kobierzyce

Julek Ćwiek na I miejscu. Kobierzyce

 

Wielkie brawa dla naszych Zawodników! Przed nami finał Ligi w Strzelinie za dwa tygodnie. Zatem od poniedziałku do pracy – widzimy się na treningu .

Zapisz

Zapisz