Zimowy Camp z Robertem Krawczykiem

Opublikowano: 01/01/2018 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Z życia klubu

 

W dniach 27-28.12.2017r.  ekipa UKS „Jedenastka” w składzie: trener Przemek, Sara , Ada, Julek, Maciek, Grzesiek, Filip, Daniel, Tymek i Dorian wzięli udział w Zimowym Campie z Robertem Krawczykiem, organizowanego w Stolicy przez Judo Legia Warszawa.   Wzięliśmy udział w sumie w pięciu treningach, gdzie pod okiem Pana Roberta uczyliśmy się i doskonalimy techniki Judo. Nie zabrakło randori z zawodnikami z innych klubów, co dla nas było niezmiernie ważnym doświadczeniem. Na uwagę zasługuję fakt, że oprócz Roberta Krawczyka, mieliśmy zaszczyt spotkać jeszcze dwóch światowych zawodników : Krzysztofa Wiłkomirskiego- Olimpijczyka z Aten i Pekinu oraz Tomasza Kowalskiego.

Dziękujemy Gospodarzom za super przyjęcie i świetną organizację, Panu Robertowi za pokazanie co to znaczy profesjonalizm.

Ekipa UKS Jedenastki z Robertem Krawczykiem

Ekipa UKS Jedenastki z Robertem Krawczykiem


        

Dzień z Pani Anetą Szczepańską – srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Atlancie

Opublikowano: 14/12/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Z życia klubu

 

W dniu 10.12.2017r.  odbył się nasz mini Camp z Panią Anetą Szczepańską – srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Atlancie, medalistką Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, do niedawna Trenerem kobiecej kadry Polski Seniorek. Zajęcia składały się z dwóch treningów technicznych, w których wzięli udział zawodniczki i zawodnicy UKS Jedenastka, Klub Sportowy Pohl Judo Przemęt, Julka Jaroszewska i Kasia Demska z Juveni Wrocław oraz nasze Koleżanki i Koledzy z Ju – Jistu ANTEI Jelenia Góra.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kunsztu Pani Anety, jej profesjonalnego podejścia do tematu, cierpliwości i ogromnej pasji. Oprócz technicznych elementów był czas na zadawanie pytań naszej Mistrzyni, dotyczących jej sportowego życiorysu.

Pani Aneta Szczepańska z UKS Jedenastka

Pani Aneta Szczepańska z UKS Jedenastka

Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu Tauron Ekoenergia Sp. z o.o. oraz Fundacji Tauron.

Dziękujemy Pani Anecie za poświęcony nam czas oraz cenne wskazówki i uwagi, Dziękujemy Pani Katarzynie i Panu Jerzemu
Jaroszewskim za udostępnienie Dojo i OW Łokietek w Borowicach. Dziękujemy Pani Anicie Oblickiej za zdjęcia .Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Zawodniczkom i Trenerom za udział i zaangażowanie.
Mamy nadzieję, że tego typu spotkań w historii naszego klubu będzie więcej.

Pani Aneta Szczepańska z Trenerami UKS Jedenastka

Pani Aneta Szczepańska z Trenerami UKS Jedenastka


        

VI Memoriał Zbigniewa Pohla w Przemęcie

Opublikowano: 27/11/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 25.11.2017 nasi judocy wzięli w VI Memoriale Zbigniewa Pohla w Przemęcie. W turnieju wzięło udział 250 zawodników z 16 klubów z województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.  Startowały roczniki 2004 i młodsi. Nasza młodzież spisała się znakomicie. I miejsca zajęli Tymek Góra, Julek Ćwiek i Patrycja Dudek. II miejsca zajęli: Daniel Książek, Kuba Miksiewicz, Piotrek Kazusek, Zuzia Kazusek, III miejsce Adrianna Kamińska i Dorian Góra.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, Rodzicom za wsparcie , a naszym podopiecznym za przepiękne walki i zachowanie podczas wyjazdu. Jako Trenerzy jesteśmy niezwykle dumni, że tworzycie jeden zgrany Zespół – na macie i po za nią. Tak trzymać !


        

IX Memoriał Jigoro Kano w Judo – Poznań 2017

Opublikowano: 01/11/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 29.11.2017r., zawodnicy UKS „Jedenastki” w składzie: Ada Kamińska, Grzesiek Kieszkowski, Maciek Ćwiek oraz trenerzy: Adam Finster i Paweł Dudek wzięli udział w IX Memoriale Jigoro Kano w Judo, rozgrywanym w Poznaniu.

Ów turniej to prestiżowe zawody, trwające dwa dni. W pierwszym dniu walki rozgrywane są w kategorii Dzieci, w drugim zaś walczą Młodzicy i Juniorzy Młodsi.  Na matach stanęło kilkuset zawodników z Polski, Francji, Niemiec i Czech.

Nasi Młodzicy walczyli mężnie. Niestety Ada i Grzesiek odpadli w eliminacjach. Za to Maciek wygrał  wszystkie swoje walki przed czasem i w kategorii 50 kg zajął I miejsce!

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Trenerom.

 

Reprezentacja UKS Jedenastki na IX Memoriale J.Kano w Poznaniu

Reprezentacja UKS Jedenastki na IX Memoriale J.Kano w Poznaniu


        

5. Okami Cup Turniej Wilka w Obornikach Śląskich

Opublikowano: 09/10/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 1.10.2017r.  ekipa UKS Jedenastki wzięła udział w 5. Okami Cup w Obornikach Śląskich. Turniej judo organizowany przez Klub Judo Wilki przyciągnął w tym roku blisko 180 zawodniczek i zawodników z 16 klubów.

Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca , w poszczególnych wagach i rocznikach,

w rocznikach 2009 i młodsi:

 • Piotrek Kazusek – I miejsce,
 • Oliwier Sadowski – III miejsce.

w roczniakach 2008 i 2007:

 • Julian Ćwiek – I miejsce,
 • Dorian Góra – II miejsce,
 • Zuzia Kazusek – III miejsce,
 • Tymoteusz Góra – III miejsce,
 • Nikola Janicka -III miejsce.

w kategorii Młodzików:

 • Maciej Ćwiek – I miejsce,
 • Grzegorz Kieszkowski – III miejsce,
 • Adrianna Kamińska – IV miejsce.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy !


        

Zawody w Świdnicy 23-24.09.17r. – III edycja Super Ligi Judo

Opublikowano: 25/09/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniach 23-24.09.2017 r. w Świdnicy, odbył się turniej w ramach III edycji Super Ligi Judo. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem treningu z Mistrzem Świata Rafałem Kubackim i walkami na macie Juniorów Młodszych, Amatorów i Masterów. Drugi dzień to zajęcia ze specjalistami w zakresie przygotowania psychologicznego osób pod kątem uprawiania sportu i ich motywowania, i przede wszystkim zawody dzieci. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych reprezentantów.

Osiągnęliśmy tam sporo sukcesów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, i tak:

 • w Juniorach Młodszych 2 miejsce zajęła Sara Adamczyk,
 • w Dzieciach do 2009 r. – Dawid Tymczyszyn – 1 miejsce , Mateusz Tymczyszyn – 1 miejsce, Piotr Kazusek – 1 miejsce, Krystian Rabenda – 3 miejsce, Oliwier Sadowski – 4 miejsce,
 • w Dzieciach roczniki 2008-2007 – Julian Ćwiek 1 miejsce, Daniel Książek 1 miejsce, Nikola Janicka 1 miejsce, Maja Traczyk 2 miejsce, Patrycja Dudek 2 miejsce, Dorian Góra 2 miejsce, Tymoteusz Góra 3 miejsce, Zuzanna Kazsuek 3 miejsce,
 • w Dzieciach Starszych roczniki 2006-2005 – Filip Miksiewicz 1 miejsce, Julia Staniecka 4 miejsce.
Julian Ćwiek I miejsce w kategorii wiekowej 2007-2008

Julian Ćwiek I miejsce w kategorii wiekowej 2007-2008

Warto nadmienić, że 24.09.2017 na matach w Poznaniu w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików walczyło dwóch naszych klubowiczów: Maciej Ćwiek i Grzegorz Kieszkowski.  Nie udało się tym razem wywalczyć dobrej pozycji, jednak zdobyli oni cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w najbliższej przyszłości.


        

Super Liga Judo 2017 – turniej w Kobierzycach.

Opublikowano: 25/05/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W  dniach 20-21.05.2017 w Kobierzycach został rozegrany turniej judo, w ramach kolejnej edycji Super Ligi Judo.

W pierwszym dniu rywalizowali ze sobą Juniorki i Juniorzy Młodsi oraz Amatorzy i Mastersi.  Nasz Klub reprezentowali :Pan Paweł Moszczyńki i Przemysław Ćwiek (trener). Pan Paweł był najstarszym zawodnikiem turnieju. W wieku 66 lat podejmował równą walkę z młodszymi od siebie, nawet o  40 lat rywalami ! Formuła zawodów nie przewidywała podziału wiekowego. Pan Paweł w kategorii wagowej do 73 kg zajął 5 miejsce, Pan Przemek uplasował się na 3 miejscu  w kategorii do 81 kg.

Drugi dzień to rywalizacja Dzieci, Młodziczek i Młodzików. Ponad 600 zawodników walczyło na 5 matach przez cały dzień. Nasi Zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając poszczególne miejsca w danych kategoriach wagowych i wiekowych, w szczególności:

I miejsca: Patrycja Dudek, Nikola Janicka, Julia Staniecka, Dawid Tymczyszyn,
II miejsca: Krystian Rabenda, Filip Miksiewicz, Zuzanna Kazusek, Dorian Góra, Maja Traczyk,
III miejsca: Kornel Ponikowski, Mateusz Tymczyszyn, Piotr Kazusek, Julian Replin,
IV miejsca: Alicja Dzięgowska, Tymoteusz Góra, Daniel Książek,
V miejsca: Grzegorz Kieszkowski i Ada Kamińska.


Na chwilę obecną nasz Klub w rankingu zajmuję 17 miejsce ze 104, 5 pkt.

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Pan Paweł i Pan Przemek na turnieju Mastersów w Kobierzycach

Podsumowując Turniej w Kobierzycach w kilku słowach: był on dla nas bardzo udany. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, a coraz wyższa frekwencja na Super Lidze Judo świadczy o wzroście popularności judo, i co raz wyższym poziomie Uczestników tych zawodów.

Kolejny start za nami –   jesteśmy bogatsi o nowy bagaż doświadczeń, który z pewnością zaowocuje w przyszłości !


        

Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa.

Opublikowano: 03/04/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Z życia klubu

 

W dniu 1.04.2017r. ekipa UKS „Jedenastka” wzięła udział w Charytatywnym Nocnym Biegu dla Alexa. W sumie wystartowało nas trzynaście osób 🙂 – zawodnicy: Julek, Maciek i Grzesiek, rodzice naszych klubowiczów i mastersi: Asia, Agnieszka, Sylwia, Karolina, Ewelina, Paweł, Krzysiek, Radek oraz trenerzy: Paweł i Przemek.

Charytatywny Nocny Bieg dla Aleksa - start.

Charytatywny Nocny Bieg dla Aleksa – start.

W biegu wzięli udział biegacze jak i narciarze. Do pokonania była trasa od Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle, licząca 5 km. W blasku czołówek dobiegliśmy do mety, gdzie czekała nas gorąca herbata i poczęstunek. W schronisku Orle odbył się również pokaz tańca z ogniem, w którym czynny udział wziął Grzesiek 🙂
Szczytny cel, wspaniała atmosfera i klimat! Cieszymy się, że choć po części mogliśmy wspomóc Alexa – trzymamy za Ciebie kciuki Alex! Dziękujemy Uczestnikom za udział i super towarzystwo. Do zobaczenia za rok 🙂

 Zamiast medalu był własnoręcznie strojony i wypiekany piernik.

Zamiast medalu był własnoręcznie strojony i wypiekany piernik.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Bieg Piastów.


        

Super Liga Judo – Turniej w Sobótce

Opublikowano: 14/03/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 12.03.2017r., reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego ” Jedenastka” z Jeleniej Góry, w składzie 20 zawodniczek i zawodników, wzięła udział w pierwszym turnieju tegorocznej edycji Super Ligi Judo, rozgrywanym w Sobótce. Na 6 matach, przez cały dzień, rywalizowało ze sobą blisko 850 uczestników zawodów, w rocznikach 2003-2010. Dla wielu naszych judoków był to debiut – i w to jakim stylu! W poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

– I miejsca – Patrycja Dudek, Filip Miksiewicz, Dorian Góra, Nikola Janicka, Dawid Tymczyszyn, Piotrek Kazusek, Krystian Rabenda i Julin Ćwiek

– II miejsca – Julia Staniecka, Daniel Książek, Maja Traczyk, Alicja Dzięgowska,

– III miejsca: Maciek Ćwiek ( w kategorii Młodzików), Maja Traczyk, Olivier Sadowski, Mateusz Tymczyszyn, Zuzanna Kazusek,Tymoteusz Góra,

– IV miejsca : Grzegorz Kieszkowski ( w kategorii Młodzików), Julek Replin i Kornel Ponikowski.

Maja Traczyk jako debiutantka wystartowała w dwóch kategoriach wagowych : cięższej, gdzie zdobyła III miejsce i w swojej wadze, gdzie zdobyła II miejsce.

Ciekawą sytuację miał Maciek Ćwiek, który podobnie jak jego rywale miał dwie zwycięskie walki i jedną przegraną. W takiej sytuacji o przyznanym miejscu decyduje ważenie. Najlepszy wynik uzyskuje najlżejszy zawodnik. Dla jego brata Juliana Ćwieka było to czwarte pierwsze  miejsce w rozegranych dotychczas  5 turniejach Super Ligi Judo ( raz zajął drugie miejsce). Fenomenalną technikę pokazał Dorian Góra, który dosłownie rozgromił wszystkich swoich przeciwników  na macie. Mistrzem Seoi-nage został Filip Miksiewicz, który tym rzutem wygrał wszystkie walki przed czasem.  Patrycja Dudek  w ostatniej walce rzuciła przeciwnika na ippon, którego nie powstydziłby się zawodnik na Pucharze Świata! Wielką dojrzałością w walce wykazali się Piotr Kazusek i Krystian Rabenda, którzy nie dali szans swoim rywalom. Wspaniały debiut miała Nikola Janicka i Dawid Tymczyszyn.

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce - Rozpoczęcie

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce – Rozpoczęcie

Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich naszych Zawodniczek i Zawodników za hart ducha i wolę walki . Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom – naszym największym Kibicom i Partnerom – za wsparcie i pomoc. Przed klubem w maju, kolejny start w  Super Lidze Judo.

 

 


        

Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci – wyniki.

Opublikowano: 30/01/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

 

W dniu 29.01.2017r.  obył się Noworoczny Turniej Judo dla Dzieci. Udział w rywalizacji sportowej wzięło 27 zawodniczek i zawodników UKS „Jedenastka”. Na sali gościliśmy Rodziców i Krewnych oraz Sympatyków naszego klubu.

Turniej wsparł TAURON Ekoenergia – wytwórca zielonej energii. Spółka (należąca do Grupy TAURON) z siedzibą w Jeleniej Górze posiada elektrownie wodne i wiatrowe
w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim. TAURON Ekoenergia wielokrotnie dała się poznać jako firma odpowiedzialna społecznie, jest m.in. pomysłodawcą i fundatorem Sal Przyrody – 29 dydaktycznych sal do nauki przyrody w szkołach podstawowych – ale jak widać – nie zapomina tez o rozwoju fizycznym najmłodszych.

Noworoczny Turniej Judo i Tauron Ekoenergia

Noworoczny Turniej Judo i Tauron Ekoenergia

W swoich grupach wagowych i wiekowych nasi podopieczni zajęli następujące miejsca na podium:

miejsce I – Patrycja Dudek, Maja Traczyk, Tymoteusz Piątkowski, Lena Sadowska, Dawid Tymczyszyn, Olivier Sadowski, Filip Miksiewicz, Piotrek Kazusek, Dorian Góra i Maciek Ćwiek,

miejsce II – Kacper Laska, Maja Traczyk (startowała w dwóch grupach), Mateusz Tymczyszyn, Kornel Ponikowski, Piotr Krypner, Tymotusz Góra, Ala Dziękowska, Krystian Rabenda,

miejsce III – Ziemowit Weigel, Borys Olton, Ala Piątkowska, Mateusz Staniecki, Adrianna Kamińska, Nikola Janicka, Julka Staniecka, Julek Replin, Maciek Krypner oraz Grzegorz Kieszkowski.

Judocy UKS „Jedenstka” wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki.

Dziękujemy Zawodniczkom i Zawodnikom za udział w turnieju, Rodzicom i Kibicom za wsparcie, jeszcze raz firmie TAURON EKOENERGIA bez której nie odbyłby się zawody, Miastu Jelenia Góra i Parkowi Sportowemu Złotnicza, w szczególności Panu Matueszowi Bubinowi za przychylność i super współpracę, Panu Tadeuszowi Dobrowolskiemu, Bartkowi Podkańskiemu i firmie TRAMP za wypożyczenie sprzętu gastronomicznego, i za wspaniałe wypieki Pani Ewelinie Rabenda oraz Joannie Wiszniewskiej – Kazusek. Dziękujemy Dominikowi Lewińskiemu, który pełnił funkcję sędziego technicznego podczas turnieju !

Zarząd Klubu, Trenerzy: Adam Finster, Paweł Dudek i Przemek Ćwiek