Super Liga Judo – Turniej w Sobótce

Opublikowano: 14/03/2017 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

W dniu 12.03.2017r., reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego ” Jedenastka” z Jeleniej Góry, w składzie 20 zawodniczek i zawodników, wzięła udział w pierwszym turnieju tegorocznej edycji Super Ligi Judo, rozgrywanym w Sobótce. Na 6 matach, przez cały dzień, rywalizowało ze sobą blisko 850 uczestników zawodów, w rocznikach 2003-2010. Dla wielu naszych judoków był to debiut – i w to jakim stylu! W poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

– I miejsca – Patrycja Dudek, Filip Miksiewicz, Dorian Góra, Nikola Janicka, Dawid Tymczyszyn, Piotrek Kazusek, Krystian Rabenda i Julin Ćwiek

– II miejsca – Julia Staniecka, Daniel Książek, Maja Traczyk, Alicja Dzięgowska,

– III miejsca: Maciek Ćwiek ( w kategorii Młodzików), Maja Traczyk, Olivier Sadowski, Mateusz Tymczyszyn, Zuzanna Kazusek,Tymoteusz Góra,

– IV miejsca : Grzegorz Kieszkowski ( w kategorii Młodzików), Julek Replin i Kornel Ponikowski.

Maja Traczyk jako debiutantka wystartowała w dwóch kategoriach wagowych : cięższej, gdzie zdobyła III miejsce i w swojej wadze, gdzie zdobyła II miejsce.

Ciekawą sytuację miał Maciek Ćwiek, który podobnie jak jego rywale miał dwie zwycięskie walki i jedną przegraną. W takiej sytuacji o przyznanym miejscu decyduje ważenie. Najlepszy wynik uzyskuje najlżejszy zawodnik. Dla jego brata Juliana Ćwieka było to czwarte pierwsze  miejsce w rozegranych dotychczas  5 turniejach Super Ligi Judo ( raz zajął drugie miejsce). Fenomenalną technikę pokazał Dorian Góra, który dosłownie rozgromił wszystkich swoich przeciwników  na macie. Mistrzem Seoi-nage został Filip Miksiewicz, który tym rzutem wygrał wszystkie walki przed czasem.  Patrycja Dudek  w ostatniej walce rzuciła przeciwnika na ippon, którego nie powstydziłby się zawodnik na Pucharze Świata! Wielką dojrzałością w walce wykazali się Piotr Kazusek i Krystian Rabenda, którzy nie dali szans swoim rywalom. Wspaniały debiut miała Nikola Janicka i Dawid Tymczyszyn.

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce - Rozpoczęcie

Turniej Super Ligi Judo w Sobótce – Rozpoczęcie

Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich naszych Zawodniczek i Zawodników za hart ducha i wolę walki . Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom – naszym największym Kibicom i Partnerom – za wsparcie i pomoc. Przed klubem w maju, kolejny start w  Super Lidze Judo.