Sprawozdanie z udziału naszych podopiecznych w turniejach judo w Rawiczu, w Poznaniu, w Suchym Lesie, w Saffanstrops i w Sobótce.

Opublikowano: 23/11/2018 przez Przemek Ćwiek, kategoria: Zawody

20.10. br gościliśmy na turniej w Rawiczu. Na trzech startujących zawodników UKS „Jedenastka” przywieźliśmy dwa złote medale! Julian Ćwiek (kategoria wagowa do 33 kg) po czterech wygranych pojedynkach przed czasem, sięgnął po złoto. Nie miał sobie równych:) W jego ślady poszedł Dorian Góra (kategoria wagowa do 36 kg), który również po czterech uczciwie stoczonych walkach, stanął na najwyższym stopniu podium. Jego brat Tymoteusz Góra (kategoria wagowa do 42 kg) niestety, nie miał tyle szczęścia i po dwóch stoczonych walkach zajął 7 miejsce.

Z kolei w dniach 3-4.11. br. wzięliśmy udział w X Memoriale im. J. Kano w Poznaniu. W sobotę startowali :
– Trener Adam Finster – w swojej kategorii wagowej w turnieju osób niepełnosprawnych, wygrywając trzy walki, zajął 1 miejsce,
– Julian Ćwiek – w kategorii U12, waga 33 kg, przegrał jedynie finał, zajmując 2 miejsce,
– Dorian Góra – w kategorii U12 36 kg, przegrał dwie walki, wygrał trzy pojedynki i zajął wysokie 5 miejsce,
– Daniel Książek w kategorii U12, waga 45 kg, mając trzy walki ( z czego wygrał jedną ), ostatecznie uplasował się na 5 miejscu,
– Tymek Góra (U12 42 kg) – przegrał co prawda dwie swoje walki, nie mniej jednak walczył dzielnie, do końca nie ustępując swoim rywalom, podobnie jak Filip Miksiewicz w kategorii U14, który wygrał jedną walkę z trzech przeprowadzonych pojedynków.

Drugi dzień to rywalizacja kategorii wiekowych U16 oraz U18. Dziewczyny w kategorii U16 reprezentowała Adrianna Kamińska, która niestety musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. Maciek Ćwiek w kategorii U16 do 60 kg zajął ostatecznie 5 miejsce, przegrywając pojedynek o brązowy medal. W sumie miał pięć pojedynków, z czego wgrał trzy. Cieszy nas ogromnie powrót Maćka do formy, w szczególności po czterech miesiącach niedyspozycji zdrowotnej. Z turnieju na turniej widzimy postęp wśród naszych podopiecznych, co raz większą dojrzałość w prowadzeniu walk, widać efekty przelanego potu na treningach.

W dniu 10.11.2018r. byliśmy w Suchym Lesie na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego. Po bardzo dobrych walkach nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca: